اینستاگرام لایت نسخه‌ای کم‌حجم برای توسعه اینستاگرام در سراسر جهان

پس از این‌که اینستاگرام نسخه‌ی تلویزیون اینستاگرام یعنی (IGTV)  را معرفی کرد و چندی پیش هم به آمار یک میلیارد کاربر ماهانه رسید اما این بار با انتشار نسخه‌ی اینستاگرام لایت نشان داد به دنبال توسعه بیشتری هست و برای رسیدن به آماری کاملاً جهانی نیازمند ورود کامل به کشورهای درحال‌توسعه است.
نسخه‌ی جدید، همان‌طور که اینستاگرام هم در معرفی آن تأکید کرده نسخه‌ای سبک است چراکه تنها ۵۷۳ کیلوبایت حجم دارد درحالی که نسخه‌ی اصلی اینستاگرام در اندروید ۳۲ مگابایت حجم دارد و در iOS حجم آن ۱۴۳ مگابایت است که این نشان از حجم بسیار پایین اینستاگرام لایت نسبت به نسخه‌ی اصلی است. همچنین ویژگی مهم آن‌که اینستاگرام لایت را برای کشورهای درحال‌توسعه یا کشورهایی که دارای اینترنت گران و یا شبکه‌ای کند هستند قابل اهمیت کرده است مصرف پایین داده این نرم‌افزار است.
ویژگی مهم دیگری که این نسخه را محبوب‌تر می‌کند سرعت اجرای تمامی محتواها در آن است که این امر یک ویژگی برجسته نسبت به نسخه‌ی اصلی است.

اینستاگرام لایت شاید به خاطر قابلیت‌هایی که گفته شد مخاطبان زیادی را جذب کند اما مواردی ممکن است باعث شوند که همه به این نرم‌افزار ترغیب نشود و این موارد قابلیت‌هایی است که فعلاً در این نرم‌افزار وجود ندارد.
قابلیت‌های اینستاگرام لایت هم‌اکنون انتشار عکس و استوری است و امکان انتشار فیلم، دایرکت مسیج و مدیریت چند حساب کاربری در این نسخه وجود ندارد. اگر حجم بالای نسخه‌ی اصلی و مصرف دیتای آن شما را اذیت می‌کند اینستاگرام لایت پیشنهاد خوبی برای شما است. حال باید صبر کرد دید برنامه‌ریزی اینستاگرام در آینده به چه شکلی خواهد بود و آیا این نسخه خواهد توانست اهداف اینستاگرام را تحقق بخشد و سهم بزرگی از رسانه‌های اجتماعی  و نرم‌افزارهای محبوب را به خود اختصاص دهد.
اینستاگرام لایت فعالیت خود را از کشور مکزیک آغاز کرد و اکنون در برخی کشورها نیز فعال است. این نسخه را هم‌اکنون می‌توانید از طریق گوگل پلی دریافت نمایید.
عرفان ضیاءفروغی
کارشناس IT فعال در حوزه‌ی محتوا و دیجیتال مارکتینگ، علاقه‌مند به دنیای فناوری و تجارت الکترونیک به‌ویژه استارتاپ‌های نوآور

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.