ترفند‌ها و نکات مهم اینستاگرام که لازم است حتما بدانید!

نکات مهم اینستاگرام که لازم است حتما بدانید

ازآنجایی‌که اینستاگرام نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی رشد فزاینده‌ای داشته و طی ماه‌های اخیر با ارائه نسخه‌های مختلفی از خود مانند نرم‌افزار IGTV و اینستاگرام لایت نشان داده است که به دنبال گسترده کردن شبکه خود و رقابت با دیگر شرکت‌های بزرگ است. و اکنون با بزرگ شدن این شبکه‌ی اجتماعی لازم است برای رشد در این شبکه نکات ضروری و ترفندهای آن را دانست. بنابراین در این مقاله بران شدیم تا ترفندها و نکات مهم اینستاگرام را بیان کنیم. در ادامه به معرفی نکات و ترفندهای مهم این اپلیکیشن می‌پردازیم.

پروفایل یا Bio

در قسمت پروفایل شما اطلاعاتی از خود یا کسب‌وکارتان را درج می‌کنید. شما برای واردکردن این اطلاعات کافی است که در صفحه شخصی خود به بخش Edit Profile رفته و اطلاعات خود همچون: آی دی، بیوگرافی و اطلاعات شخصی، آدرس سایت، ایمیل، شماره تلفن، لوکیشن و غیره را تغییر دهید این‌ها ازجمله موارد مهمی بودند که در بخش پروفایل خود می‌توانید وارد کنید.

از زمان ارسال پست و استوری های پیج‌های محبوبتان آگاه شوید

 

یکی از ترفندهای مهم اینستاگرام که در دنبال کردن صفحات محبوبتان به شما کمک می‌کند فعال کردن قابلیت Turn On Post Notifications یا ارسال نوتیفیکشن است این مورد برای زمانی است که شما بخواهید از زمان ارسال پست پیج محبوبتان باخبر شوید. اما قابلیت Turn On Story Notification برای آگاهی از استوری های پیج محبوبتان است. برای فعال کردن این قابلیت‌ها کافی است که پیج موردنظر رفته و بر روی آیکون سه‌نقطه در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و موارد ذکرشده را فعال کنید. و برای غیرفعال کردن آن‌ها کافی است همین مراحل را تکرار نمایید.
نکته: برای اینکه از پست‌های پیج محبوبتان آگاه شوید باید ابتدا اجازه‌ی ارسال نوتیفیکشن را به نرم‌افزار اینستاگرام بدهید.

بخش‌های مهم تنظیمات اینستاگرام

عمده نکات مهم اینستاگرام در بخش تنظیمات آن است که برای رفتن به بخش تنظیمات در صفحه شخصی خود در سمت راست بالای صفحه سه‌نقطه را کلیک نمایید تا وارد تنظیمات شوید. در این مقاله به توضیح بخش‌های مهمی از آن خواهیم پرداخت.
Contacts: در این بخش تمامی مخاطبانی که شما شماره‌ی آن‌ها را در گوشی خود دارید و در اینستاگرام دارای حساب کاربری هستند را نمایش می‌دهد البته این افراد باید شماره‌ی خود را در هنگام ثبت‌نام در اینستاگرام ثبت کرده باشند در غیر این صورت حتی با داشتن حساب کاربری در اینستاگرام برای شما قابل‌مشاهده نیستند.

موارد مهم بخش اکانت (Account)

Post You’ve liked: در بخش اکانت قسمت Post You’ve liked را داریم که می‌توانید به‌وسیله‌ی آن تمامی پست‌هایی را که لایک کرده‌اید را مشاهده کنید.

Saved: در این قسمت اینستاگرام به شما پست‌هایی که توسط آیکن بوکمارک که در پایین پست‌ها قرارگرفته و همچنین بخش جداگانه‌ای در پروفایلتان برای آن در نظر گرفته‌شده و شما از آن برای ذخیره کردن پست استفاده کرده‌اید را نمایش می‌دهد.

در ضمن شما می‌توانید برای مجموعه پست‌های خود که ذخیره کرده‌اید کلکسیون‌های مختلف بسازید برای این کار کافیِ در همان بخش Saved بر روی آیکون “+” در گوشه‌ی بالا سمت راست کلیک نمایید سپس در بخش Create Collection نام کلکسیون یا مجموعه خود را وارد کنید و بعد از آن کلید done را بزنید.

Cellular Data Use: در این قسمت به‌صورت پیش‌فرض بر روی Default تنظیم‌شده است که با فعال کردن گزینه‌ی Use Less Data یا مصرف داده کمتر میزان مصرف اینترنت سیم‌کارت در اینستاگرام را کاهش می‌دهید.

Language: این قسمت برای تغییر زبان نرم‌افزار است که در نسخه‌ی جدید زبان فارسی هم پشتیبانی می‌شود.

Switch To Business Account: از این گزینه برای تبدیل کردن اکانت از حالت عادی به تجاری استفاده می‌شود که با تبدیل کردن اکانت به حالت تجاری امکاناتی ازجمله: آمار بازدید پیج، آمار دقیق پست مثل میزان کلیک و دیده شدن، امکان اضافه کردن شماره تماس و آدرس و… به پیج شما اضافه می‌شود.

موارد مهم بخش امنیت (Privacy and Security)

بخش امنیت در تنظیمات دارای نکات مهم اینستاگرام است که تنظیمات آن اثر گذاری مهمی بر پیج دارند.

Account Privacy: این گزینه برای تبدیل کردن اکانت به حالت خصوصی است که پست‌های شما تنها برای دنبال کنندگان شما نمایش میابد و هرکسی شمارا فالوو کند ابتدا نیاز به تایید شما دارد تا پس از تایید پست‌هایتان برای شخص قابل‌مشاهده باشند.

Blocked Accounts: در این قسمت لیست افرادی را که بلاک کرده‌اید به شما نمایش می‌دهد تا درصورتی‌که خواستید آن‌ها را آن بلاک نمایید.

Resharing to Stories: در این قسمت با فعال کردن حالت Allow Others to Reshare به کاربران خود این اجازه را می‌دهید که استوری هایتان برایشان قابل به اشتراک‌گذاری باشد.

Story controls: این قسمت مربوط به تنظیمات استوری است که می‌توانید مشخص کنید که چه افرادی در طی مدت ۲۴ ساعته استوری، استوری شمارا مشاهده کنند همچنین می‌توانید امکان ارسال پیام را برای فالوورهای خود را فعال یا غیرفعال کنید. و جهت ذخیره‌سازی عکس یا ویدئوی استوریتان گزینه‌ی Save to Gallery را فعال نمایید.

Comment Controls: در این بخش می‌توانید امکان ارسال کامنت را برای برخی کاربران ممنوع کنید و با فعال کردن بخش Manual Filter کامنت ها را سانسور کنید و کلماتی که نمی‌خواهید در کامنت‌ها باشند مثل کلمات رکیک، سیاسی و غیره را فیلتر کنید.

Linked Accounts: از این بخش برای متصل کردن اکانت اینستاگرام خود به اکانت‌های فیسبوک، توییتر و… استفاده می‌شود که از آن می‌توان برای بازیابی رمز عبور و نیز همگام‌سازی پست‌ها بین اکانت‌ها اقدام نمود.

Two-Factor Authentication: در این قسمت می‌توانید برای امنیت بیشتر، ورود به اکانت خود را دومرحله‌ای کنید و پس از فعال‌سازی، برای ورود به اکانت علاوه بر واردکردن رمز عبور به کدی که به شماره‌ی شما پیامک می‌شود نیز نیاز است.

هشتگ گذاری را فراموش نکنید

هشتگ گذاری
هشتگ

 

یکی از نکات مهم اینستاگرام  هشتگ گذاری (#) است. سعی کنید تا می‌توانید هشتگ‌های مربوط به مطلب خود را وارد کنید و برای بیشتر دیده شدن از هشتگ های محبوب مرتبط با مطلب و موضوع پیجتان استفاده نمایید. البته استفاده از هشتگ های کم بازدید نیز در صورت ادامه داشتن برای افزایش بازدید مفید هستند. اگر می‌خواهید بیشتر باقدرت این علامت یعنی هشتگ آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله قدرت هشتگ را دست‌کم نگیرید! مراجعه نمایید.

ارسال پیام با Send Message

ارسال پیام
ارسال پیام

 

در اینستاگرام این امکان فراهم‌شده که با استفاده از گزینه Send Message به افراد پیام خصوصی ارسال کرد کافی است که در صفحه فرد موردنظر آیکون سه‌نقطه در بالای صفحه کلیک کرده و با استفاده از گزینه Send Message به دایرکت فرد پیام را ارسال نمایید. همچنین می‌توان همانند سایر شبکه‌های اجتماعی فرد ناشناسی را که پیام ارسال کرده است را بلاک نمود.

انتشار ویدئو زنده بعد از ۲۴ ساعت

لایو اینستاگرام
لایو اینستاگرام

 

برای انتشار ویدئو زنده پس از پایان لایو با فعال کردن گزینه‌ی
Share your video for the next 24 hours so more people can watch it
ویدیو لایو شما به مدت ۲۴ ساعت در بخش استوری قرار می‌گیرد تا افرادی که زمانی ضبط لایو آنلاین نبوده‌اند آن را مشاهده کنند.

حذف و ویرایش پست‌ها بعد از ارسال

 

یکی از نکات مهم اینستاگرام  که لازم است بدانید که در اینستاگرام فراهم‌شده این است که بعد از ارسال پست نیز بتوانید آن را ویرایش یا حذف نمایید.کافی است که بعد از ارسال پست با لمس گزینه‌ی سه‌نقطه در بالای هر پستی و انتخاب گزینه‌ی Edit، آن را ویرایش نمایید و برای حذف نیز کافی است که گزینه Delete را انتخاب کنید.

Turn Off Commenting
Turn Off Commenting

شما همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Turn Off Commenting نسبت به باز یا بسته بودن کامنت در پست خود اقدام کنید.

تمامی این نکات و ترفندهایی که در این مقاله به آن اشاره شد ازجمله نکات مهم اینستاگرام هستند که هر فردی که به دنبال توسعه و رشد پیج خود در اینستاگرام است لازم است نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشد.
فراموش نکنیم اینستاگرام نرم‌افزاری درحال‌توسعه است و در هر نسخه قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده می‌شود که یک ادمین حرفه‌ای باید از آن‌ها اطلاعات کامل داشته باشد چراکه قابلیت‌های جدید اینستاگرام در هر نسخه، درواقع کمک به رشد پیج‌ها و اطلاع‌رسانی دقیق و آسان محتوای آن‌هاست.

عرفان ضیاءفروغی
کارشناس IT فعال در حوزه‌ی محتوا و دیجیتال مارکتینگ، علاقه‌مند به دنیای فناوری و تجارت الکترونیک به‌ویژه استارتاپ‌های نوآور

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.